1064700 | SICK SENSORS | GL10-N4211 Photoelectric Retro Reflective Sensor
Get Best Price on WhatsApp
This product will be delivered in 8–10 weeks.
Warranty
Delivery and Shipping
Enquire Now
Interested in this product? Submit your enquiry by entering your details.
SPARECRUX is NOT an authorized distributor for SICK SENSORS
Manufacturer Part Number (MPN)
Original Equipment Manufacturer
SICK SENSORS
PDF Product Datasheet
وصف
Specification Details
Product Name / Part No. GL10-N4211 / 1064700
Functional Principle Photoelectric retro-reflective sensor
Functional Principle Detail With minimum distance to reflector (dual lens system)
Dimensions (W x H x D) 20 mm x 50 mm x 39 mm
Housing Design (Light Emission) Rectangular
Supply Voltage UB 10 V DC ... 30 V DC
Ripple < 5 Vpp
Current Consumption 20 mA
Switching Output NPN
Switching Mode Light/dark switching
Switching Mode Selector Selectable via light/dark selector
Output Current Imax. ≤ 100 mA