855PD-B24MEC1622 | ALLEN BRADLEY | 2 Ckt Panel Mount Alarm 2 Ckt Panel Moun
Manufacturer Part Number (MPN)
855PD-B24MEC1622
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Description
Product Code: 855PD-B24MEC1622
Product Type: Panel Mount Dual Circuit Alarms
Function: Light and Sound Combination
Illumination Type: LED
Sound Type: Sounder
Housing Color: Black
Voltage Rating: 24V AC/DC
Lens Color: Blue
Mounting Hole Diameter: 22.5 mm
Enclosure Size: 45 mm