800T-24JA91KB7AX | ALLEN BRADLEY | 30mm Selector Switch 800T PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800T-24JA91KB7AX
Description
  • Product Code: 800T-24JA91KB7AX
  • Product Type: 30 mm Selector Switch
  • Number of Positions: 3
  • Hole Diameter: 30.5 mm
  • Electrical Connection: Screw terminals
  • Mechanical Durability: Minimum of 200,000 cycles
  • Enclosure Ratings: NEMA Type 1, 4, 12, and 13
  • Illumination Type: Incandescent lamp
  • Illumination Voltage: 24V AC/DC