800FP-LF0PQ3WX11 | ALLEN BRADLEY | 22mm Momentary Push Button 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FP-LF0PQ3WX11
Description
Product Code: 800FP-LF0PQ3WX11
Description: 22mm Momentary Push Button 800F PB
Product Type: Momentary Push Button
Mounting Type: Plastic Latch Mount
Material: Plastic (housing), Amber (lens)
Illumination: Illuminated, Integrated LED (screwless)
Voltage: 24V AC/DC