800FP-LE7MN3WX11 | ALLEN BRADLEY | 22mm Momentary Push Button 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FP-LE7MN3WX11
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Description
Product Code: 800FP-LE7MN3WX11
Description: 22mm Momentary Push Button 800F PB
Product Type: Momentary Push Button
Mounting Type: Metal Latch Mount
Material: Plastic (housing), Clear (lens)
Illumination: Integrated LED, White LED
Voltage: 24V AC/DC