800FM-LF5MD3CX11 | ALLEN BRADLEY | 22mm Momentary Push Button 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FM-LF5MD3CX11
Description
  • Part Number: 800FM-LF5MD3CX11
  • Description: 22mm Momentary Push Button 800F PB
  • Type: Momentary Push Button
  • Material: Metal
  • Illumination: Illuminated
  • Button Type: Flush
  • LED Color: Yellow
  • Module Type: Incandescent Module
  • Mounting: Metal Latch Mount
  • Voltage: 24V AC/DC