800FM-G301MX10E | ALLEN BRADLEY | 22mm Momentary Push Button 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FM-G301MX10E
Description
  • Product Code: 800FM-G301MX10E
  • Product Selection: 22mm Momentary Push Button 800F PB
  • Number of Contacts: 1 N.O., 0 N.C.
  • Illumination Lamp Type: None
  • Hole Diameter: 22 mm
  • Connection Type: Screw Terminal
  • Latch Material: Metal
  • Voltage: 120V AC