800F-35WF129 | ALLEN BRADLEY | 22mm Accessory 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800F-35WF129
Description
  • Product Code: 800F-35WF129
  • Description: Legend Plate for 22mm Push Button with Pre-printed Text "HAUT" (French for "UP")
  • Product Type: 22mm Accessory
  • Suitable for Push Button: Yes
  • Suitable for Illuminated Push Buttons: Yes
  • Suitable for Indicator Light: Yes
  • Suitable for Signaling Lamp: Yes
  • Suitable for Selector Switch: Yes
  • Width: 29.8 mm
  • Height: 48.5 mm
  • Color: White with Black Legend Text
  • Text Font Size: Standard text/symbols
  • Legend Text/Symbols: Pre-printed: "HAUT" (French for "UP")
  • Snap-in Legend Plate and Frame: 30x50 mm legend, 1 piece