440L-S4J0640YR | ALLEN BRADLEY | Type4 0640-14mm GuardShield
Manufacturer Part Number (MPN)
440L-S4J0640YR
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Description
Product Family: GuardShield Safety Light Curtains
Catalog Number: 440L-S4J0640YR
Type: Receiver
Resolution: 14 mm (0.55 in.)
Protected Height: 640 mm (25.2 in.)