140G-J6H3-C60-KA | ALLEN BRADLEY | 140G 250A J Frame Molded Case Circuit-Breaker
Manufacturer Part Number (MPN)
140G-J6H3-C60-KA
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Description
140G - Molded Case Circuit Breaker, J frame, 65 kA Interrupt Rating, LSI (electronic), 3 Poles, Rated Current 60 A,1 No/NC AUX, 250V