VPL-A1304D-PJ14AS | ALLEN BRADLEY | Kinetix VP Low Inertia Servo Motor
Manufacturer Part Number (MPN)
VPL-A1304D-PJ14AS
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
説明
  • Product Code: VPL-A1304D-PJ14AS
  • Product Selection: Kinetix VP Low Inertia Servo Motor
  • Frame Size: 130mm Bolt Circle
  • Voltage: 240V AC
  • Magnet Stacks: 4 (Four)
  • Winding: D Winding
  • Rated Speed: 3000 RPM
  • Encoder: 18-bit Single-turn and 12-bit Multi-turn Digital High Resolution
  • Shaft: Keyed Shaft
  • Connector: Single SpeedTec Din Connector
  • Holding Brake: 24V DC Holding Brake