800T-24HG2KB6DX | ALLEN BRADLEY | 30mm Selector Switch 800T PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800T-24HG2KB6DX
説明
  • Product Code: 800T-24HG2KB6DX
  • Product Type: 30.5 mm Illuminated Selector Switch
  • Series: 800T PB
  • Operator Type: Standard Knob Maintained
  • Illumination: Green
  • Voltage Rating: 24V AC/DC
  • NEMA Rating: Type 4/13
  • Contact Configuration: 1 NO
  • Cam Type: KB6 Maintained Cam
  • Position: 2 Position