800FP-MT64PX02 | ALLEN BRADLEY | 22mm Twist To Release E-Stop 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800FP-MT64PX02
説明
  • Catalog Number: 800FP-MT64PX02
  • Product Type: 22mm Twist-to-Release Emergency Stop (E-Stop) Push Button
  • Mushroom Head Size: 60mm
  • Color: Red
  • Illumination: Non-Illuminated
  • Material: Plastic
  • Mounting Type: Plastic Latch Mount
  • Ingress Protection: IP66, Type 4/4X/13
  • Contact Configuration: 0 N.O. + 2 N.C.
  • Operating Temperature: -25°C to 60°C