700-HNC44BZ24 | ALLEN BRADLEY | Mini Plug-in Timing Relay
Manufacturer Part Number (MPN)
700-HNC44BZ24
説明
  • Catalog Number: 700-HNC44BZ24
  • Product Name: Mini Plug-in Multi-Function Timing Relay
  • Contact Configuration: 4PDT Timed
  • Timing Range: 0.1 minutes to 10 hours
  • Coil Voltage: 24V DC
  • Power Consumption: 1.0 W at 24V DC
  • Operating Voltage: 85% to 110% of rated supply voltage
  • Dielectric Strength: 2,000V AC at 50/60Hz for 1 minute