700-HKX6A24-3-4 | ALLEN BRADLEY | 24V 50/60Hz GP Slim Line Relay
Manufacturer Part Number (MPN)
700-HKX6A24-3-4
説明
  • Catalog Number: 700-HKX6A24-3-4
  • Contact Rating: 16 Amp SPDT Contact with Gold Plating
  • Contact Configuration: SPDT (Single Pole Double Throw)
  • Coil Voltage: 24V 50/60Hz
  • Relay Option: Push-To-Test & Manual Override function and Pilot Light
  • Electrical Life: 6,000 minimum cycles
  • Degree of Protection: IP20
  • Shock Operational: 15 G
  • Vibration Operational: 10...2000 Hz, 2.5 G
  • Width: 29 mm
  • Height: 39.3 mm
  • Depth: 12.4 mm