512M-BFB-3-5LR-6XYPC-24R | ALLEN BRADLEY | NEMA Strtr Disconnect Oversize Encl
Manufacturer Part Number (MPN)
512M-BFB-3-5LR-6XYPC-24R
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
説明
  • Catalog Number: 512M-BFB-3-5LR-6XYPC-24R
  • Type: NEMA Size 1 Starter Disconnect with Oversized Enclosure
  • Disconnect Type: Fusible
  • Enclosure Type: NEMA 3R/4/12 Painted
  • Control Voltage: 24V AC
  • Continuous Current Rating: 27A
  • Service Limit Current Rating: 32A
  • Maximum Horsepower Rating: 10 HP (Three-Phase)
  • Fuse Clips: 30A Class R
  • Overload Relay: Eutectic Alloy
  • Enclosure Dimensions (H x W x D): 60.3 x 102.8 x 42.345 cm
  • Operating Temperature Range: -25°C to +65°C (-13°F to +149°F)