440L-P4KL1440YD | ALLEN BRADLEY | GuardShield Type 4 Pair 30-1440mm ILAS
Manufacturer Part Number (MPN)
440L-P4KL1440YD
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
説明
Product Family: GuardShield Safety Light Curtains
Catalog Number: 440L-P4KL1440YD
Type: Type 4 Safety Light Curtain
Resolution: 30 mm (1.18 in.)
Protected Height: 1440 mm (56.7 in)
Number of Beams: 72
Scanning Range: 0.3 to 16 meters (0.98 to 52 ft)
Integrated Laser Alignment: Yes
System Connector: Micro-style quick-disconnect M12 (Tx: 4 or 5-pin, Rx: 8-pin)
Length: 1636 mm (64.4 in)