VPL-B1003F-PK14AS | ALLEN BRADLEY | Kinetix VP Low Inertia Servo Motor
Manufacturer Part Number (MPN)
VPL-B1003F-PK14AS
Descripción
Product Code: VPL-B1003F-PK14AS
Product Type: Kinetix VP Low Inertia Servo Motor
Voltage: 480V AC
Frame Size: 100mm Bolt Circle
Magnet Stacks: 3 (Three)
Winding: F
Rated Speed: 4500 RPM
Encoder Type: Digital High Resolution Encoder
Encoder Resolution: 18-bit Single-turn and 12-bit Multi-turn
Shaft Type: Keyless Shaft
Connector Type: Single SpeedTec DIN Connector
Holding Brake: 24V DC