VPL-B1002M-PK14AS | ALLEN BRADLEY | Kinetix VP Low Inertia Servo Motor
Manufacturer Part Number (MPN)
VPL-B1002M-PK14AS
Descripción
Product Code: VPL-B1002M-PK14AS
Product Family: Kinetix VP Low Inertia Servo Motor
Voltage Rating: 480V AC
Frame Size: 100mm Bolt Circle
Magnet Stack: 2 (Two) Magnet Stacks
Winding Type: M Winding
Rated Speed: 6000 RPM
Encoder Type: 18-bit Single-turn and 12-bit Multi-turn Digital High Resolution Encoder
Shaft Type: Keyless Shaft
Connector Type: Single SpeedTec DIN Connector
Holding Brake: 24V DC Holding Brake