SK-R1-CP1-C770D740 | ALLEN BRADLEY | PowerFlex 750 Kit Cap Bank Fr8C 400/480V
Manufacturer Part Number (MPN)
SK-R1-CP1-C770D740
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Descripción
  • Product Code: SK-R1-CP1-C770D740
  • Description: PowerFlex 750 Capacitor Bank Kit
  • Frame Size: 8C
  • Voltage Rating: 400V / 480V
  • Current Rating: 400V: 770A, 480V: 740A