MMA-B160B15-M2AA22BAACAAA | ALLEN BRADLEY | Kinetix MM Asynchronous Main Motor
Manufacturer Part Number (MPN)
MMA-B160B15-M2AA22BAACAAA
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Descripción
  • Model: MMA-B160B15-M2AA22BAACAAA
  • Motor Type: Kinetix Main Motor (Asynchronous)
  • Voltage: 400V
  • Size: 160mm (stator size)
  • Stator Length: B (Standard length)
  • Speed: 1500 rpm
  • Encoder: 1024 sin/cos absolute multi-turn encoder SIL2/PLd rated (Hiperface protocol)
  • Shaft: A-Standard shaft with key
  • Balancing: A balancing degree (half key balancing)
  • Mounting Configuration: Top side holes on the right
  • Holding Brake: 22-No holding brake
  • Axial Blower: 3-phase 380–480Vac, 50/60Hz