800F-12BE196 | ALLEN BRADLEY | 22mm Accessory 800F PB
Manufacturer Part Number (MPN)
800F-12BE196
Descripción
Product Code: 800F-12BE196
Description: 22mm Accessory 800F PB
Product Type: 22mm Accessory
Suitable for Push Button: Yes
Suitable for Illuminated Push Buttons: Yes
Suitable for Indicator Light: Yes
Suitable for Signalling Lamp: Yes
Suitable for Selector Switch: Yes
Width: 29.7 mm
Height: 49.2 mm
Colour: Black
Text Font Size: Standard text/symbols
Snap-in Legend Plate and Frame: 30x50 mm plate and frame