700-HB32A24 | ALLEN BRADLEY | 24V 50/60Hz GP Tall Square Base Relay
Manufacturer Part Number (MPN)
700-HB32A24
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Descripción
  • Nominal Current: 15 A
  • Complete with Socket: No
  • With LED Indication: No
  • Voltage Type for Actuating: AC
  • Rated Control Supply Voltage at AC 50 Hz: 24 V
  • Rated Control Supply Voltage at AC 60 Hz: 24 V
  • Rated Control Supply Voltage at DC: 0 V
  • Type of Electric Connection: Plug-in connection
  • Rated Thermal Current (Ith): 15 A @ 240 V AC