512-BAC-A2F-3-4LRG-6P-24J-90011 | ALLEN BRADLEY | NEMA Combination Starter Disconnect
Manufacturer Part Number (MPN)
512-BAC-A2F-3-4LRG-6P-24J-90011
Original Equipment Manufacturer
ALLEN BRADLEY
Descripción
  • Catalog Number: 512-BAC-A2F-3-4LRG-6P-24J-90011
  • Lifecycle Status: Active
  • Disconnect Type: Fusible
  • Fuse Clips: 30 A Class J
  • Enclosure Type: NEMA 1 General Purpose
  • Control Voltage: 24V 60 Hz
  • Line Voltage: 600V 60 Hz